رابطه بین استرس و سفید شدن مو بر اساس آخرین تحقیقات

 

با پایین نگه داشتن سطوح استرس، می توانید از مواجهه با تارهای سفید مو پرهیز کنید

 

احتمالا این موضوع را شنیده اید که با پایین نگه داشتن سطوح استرس، هر چه بیشتر می توانید از مواجهه با تارهای سفید مو پرهیز کنید

 

 استرس و سفید شدن مو چه ارتباطی با هم دارند 

روزی دیگر را آغاز کرده اید که ناگهان در آینه حمام با آن موجه می شوید: یک تار موی سفید. این تار مو همانند علفی هرز در میان دریایی از چمن های به دقت هرس شده به نظر می رسد. امکان دارد خود را در سکوت به خاطر عاملی موثر در این زمینه سرزنش کنید:

 

استرس! 

به گزارش "بیزینیس اینسایدر"، احتمالا این موضوع را شنیده اید که با پایین نگه داشتن سطوح استرس هر چه بیشتر می توانید از مواجهه با تارهای سفید مو پرهیز کنید. در این مورد اخباری خوب و بد برای شما داریم: این موضوع چندان درست نیست. استرس نقشی چشمگیر در سفید شدن موهای شما ندارد. در واقعیت، عوامل ژنتیکی قوی‌ترین نقش را در آغاز تغییر رنگ مو دارند.

 

به گفته نینا گود از انجمن متخصصین پوست و مو بریتانیا، برای اکثریت قریب به اتفاق مردم سفید شدن مو با آن چه انجام می دهند، ارتباطی ندارد و عوامل ژنتیکی در پس آن قرار دارند.

 

اما اگر قصد دارید آن چه موجب شکل گیری این ذهنیت شده میباشد که استرس بر سفید شدن مو تاثیرگذار میباشد را سرزنش کنید باید به سراغ موش ها بروید. مطالعات متعددی که روی حیوانات صورت گرفت، نشان دادند که میان استرس و پدیدار شدن تارهای سفید مو ارتباط وجود دارد.

 

مطالعه ای که در سال 2011 انجام شد، نشان داد مواجهه بلند مدت با استرس، که نشان داده بود بر dna تاثیرگذار است، می تواند موجب تغییر در ژن هایی شود که مسئول رنگ مو هستند. مطالعه ای دیگر در سال 2009 نشان داد که از دست رفتن رنگ مو به علت افزایش سن است، زیرا تولید پروتئینی که از مو در برابر فرآیندی طبیعی که موجب سفید شدن موها می شود، محافظت می کند، کاهش می یابد.

 

با این وجود، پژوهش های اندکی درباره پشتیبانی از این ایده که یافته های چنین مطالعاتی درباره انسان نیز صادق هستند، انجام شده است. به گفته رادنی سینکلر، از استادان پوست شناسی دانشگاه ملبورن، هیچ مدرکی دال بر سفید شدن مو به واسطه استرس وجود ندارد.

 

پس اگر نگران سفید شدن موهای خود در نتیجه یک زندگی پر استرس هستید، با موضوعی مواجه هستید که می توانید کمتر نگران آن باشید.

 

منبع: asriran.com

 

   

سایت آموزشی ایران نیو 


ایران نیو استرس ,تارهای ,مواجهه ,نشان ,توانید ,انجام ,تارهای سفید ,داشتن سطوح ,پرهیز کنید ,عوامل ژنتیکی ,سرزنش کنید

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و.. دارید ؛ کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشخصات


کسب درآمد

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و.. دارید ؛ کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

اتش دانلود مدیریت بدن دانلود رایگان ایران مرکز فروش فلزیاب | طلایاب | دفینه بورس و بازار tamirkade ایران سایت akhbar تبلیغ پارسی عکس بازیگران • دانلود عکس • نابتــرین عکس های بازیگران • دانلود کلیپ بگین به دادم برسه انشا امانت داري براي كلاس سوم بنشین رفیقوم تا غم دل بگویوم رمز جدول صفحه 66نگارش ششم شعر گردانی نگارش دوازدهم صفحه 76 انشا ورودموش به خانه انشا پایه هشتم صفحه۸۱ رياضي سوم دبستان صفحه ٩٠ gسرگذشت یک رود از زبانه خودش جواب سوال های درس راز زندگی نگارش ششم دبستان 96