سشوار کشیدنی بی خطر با رعایت 10 نکته

 

سشوار کشیدن مو یکی از روش ها برای آرایش مو است. اگر در سشوار کشیدن موهای تان نکاتی را رعایت کنید، موهای تان صدمه نمی بینند. اگر می خواهید سالم و بی خطر سشوار بکشید این 10 نکته را فراموش نکنید.

کیفیت پایین سشوار یا انتخاب نادرست شدت و اندازه حرارت آن، حتی در دست گرفتن اشتباه سشوار می تواند باعث از میان رفتن موهایی شود که سست و صدمه دیده هستند.
 
باد سرد سشوار هم مضر است
بسیاری از افراد فکر می نند باد سرد سشوار مشکلی ایجاد نمی کند اما باد سرد سشوار هم می تواند باعث ایجاد الکتریسیته در مود می شود و عامل خشکی مو است. اگر شدت باد سشوار زیاد باشد، فرقی نمی کند که با باد سرد سشوار بکشید یا از دمای گرم سشوار استفاده کنید. به هر حال مو را شکننده می کند. در صورتی که از شدت پایین همراه با باد سرد استفاده کنید، اندازه صدمه تا حدی کمتر میباشد اما حتی در این شرایط نیز در اثر استفاده مکرر، مو صدمه می بیند. شاید بهترین راه این میباشد که حداقل برای خشک کردن روزانه مو از سشوار استفاده نکنید و حوله های میکروفیبر که نیروی خشک کنندگی بالاتری دارند، به کار برید و هرازگاهی برای حالت دادن به مو سشوار بکشید.
 
بعد از رنگ کردن مو سشوار نکشید
یکی از خطاهای رایج خانم ها سشوارکشیدن مو بعد از رنگ، مش و دکلره است. گرچه به نظر می رسد سشوارکشیدن باعث زیباتر و براق شدن مو می شود اما عوارض آن در درازمدت بیشتر است. موی رنگ شده، شکننده تر و صدمه پذیرتر میباشد و بهتر میباشد جز در موارد خاص برای شکل دهی به آن از سشوار استفاده و اتوی مو استفاده نشود. این موها به تقویت بیشتری نیاز دارند و بهتر میباشد هرازگاهی از ماسک های تغذیه کننده برای تقویت آنها استفاده کرد.
 
سشوار هم برای مو ضرر دارد هم برای مغز
امواج الکترومغناطیسی که از ضعیف ترین سشوارها هم ساطع می شود، 300 برابر امواجی میباشد که از گوشی های تلفن همراه ارسال می شود پس سشوار غیر از ضرری که برای مو دارد، برای مغز هم می تواند مضر باشد. به همین علت مخصوصا برای کودکان برای خشک کردن مو تا جای ممکن از سشوار استفاده نکنید. کودکان موهای ضعیف و ظریفی دارند و چون اندازه مراقبت آنها از موهایشان به مراتب کمتر است، صدمه بیشتری می بیند و در برابر باد داغ سشوار سست تر است. سعی کنید ساعاتی از روز بچه ها را حمام ببرید که در خانه هستند. بعد نم موها را با حوله بگیرید و اجازه دهید موها در هوای آزاد خشک شوند. اگر برای بیرون رفتن عجله دارید، از حمام کردن کودک یا لااقل از شستن موهای او صرف نظر کنید.
 
10 نکته اساسی در سشوار کشیدن مو


1 - قبل از استفاد از سشوار ابتدا موها را با حوله خشک کنید.


2 - مجددا با همان حوله نم مو را از ریشه به طرف پایین بگیرید و اجازه بدهید موها چند دقیقه ای لای حوله پیچیده بماند تا رطوبت آن گرفته شود. هرچه مو هنگام خشک کردن با سشوار نم بیشتری داشته باشد، احتمال صدمه دیدن آن بیشتر میباشد به همین علت قبل از کار با سشوار، مو را تا جای ممکن خشک کنید.


3 - هرگز روی موی نمدار اتوی مو یا سشوار داغ نگیرید زیرا باعث صدمه دیدن آن می شود.

4 - بهتر میباشد قبل از خشک شدن کامل مو، سشوار کشیدن را متوقف کنید. نگذارید هنگام سشوار کشیدن موها کاملا خشک شود چون موها به مقداری رطوبت نیاز دارد.

5 - یکی از اشتباه هایی که بسیاری از آرایشگران مرتکب آن می شوند، نزدیک بردن بیش از حد سشوار و چسباندن آن به مو برای حالت دادن بیشتر به آن است.

6 - سشوار باید 12 تا 30 سانتی متر از مو فاصله داشته باشد و هر دسته مو بیش از چند ثانیه در معرض باد گرم قرار نگیرد و مرتب جای سشوار عوض شود.

7 - اگر مرتب از سشوار استفاده می کنید، ماسک مو را فراموش نکنید.

8 - برای پیشگیری از صدمه های موهای صدمه دیده تقویت آنها لازم است.

9 - هرازگاهی نیز نوک موها را کوتاه کنید تا زیباتر به نظر برسند.

10 - هرگز پشت سشوار و پروانه خنک کننده را به طرف مو نگیرید. با این کار امکان دارد موها وارد پروانه سشوار شود و نه تنها به دستگاه صدمه برسد و باعث سوختن موتور شود بلکه موها هم کنده شوند.
منبع : هفته نامه سلامت
 

   

سایت آموزشی ایران نیو 


ایران نیو سشوار ,صدمه ,موها ,استفاده ,میباشد ,کشیدن ,سشوار کشیدن ,سشوار استفاده ,بهتر میباشد ,سشوار بکشید ,تقویت آنها ,سشوار استفاده نکنید

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و.. دارید ؛ کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشخصات


کسب درآمد

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و.. دارید ؛ کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

طلسم عشق و محبت یهودی لرها شگفت انگیزند4 2uweb سوالات استخدامی مامور تشخیص مالیات 97 روزبه سیستم کیوان مجیدزاده | سایت رسمی کیوان مجیدزاده پنجه های طلایی لاوفن رمان سه | دانلود رمان دانلود آهنگ با لینک مستقیم دانلود فیلتر شکن دسکتاپ در سریال انام افرین با بهنام ازدواج میکند لغات درس نام آوران دیروز امروز فردا عيدى بنياد جانبازان سال 97 تصویرنویسی صفحه ۵۵ نگارش هفتم simaye khanevadeh 1 روز ۲۵ سه شنبه دی ۹۷ انشای هفتم درس چهارم صفحه ۵۵ ترومای قفسه سینه پمفلت انشادرمورد دیدن یک شکارچی ازدریچه چشم یک آهو مدل مانتو مجلسی 97